Anasayfa
03 Mayıs 2021 ( 1250 izlenme )
Reklamlar

Bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu

Bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi belli oldu
Bakan Vedat Bilgin, emekli vatandaşların bayram ikramiyelerinin 6-7 Mayıs'ta ödeneceğini açıkladı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılı emekli bayram ikramiyesinin mayıs ayının ilk haftası içerisinde ödeneceğini açıklamıştı.


Çalışma ve Sosyla Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği haberi duyurdu.

İKRAMİYELER 6-7 MAYIS'TA HESAPLARDA

Ödeme tarihlerine ilişkin bilgi veren Bakan Vedat Bilgin, ""SSK emeklilerimizin 6 Mayıs'ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerimizin ise 7 Mayıs'ta bayram ikramiyeleri hesaplarına yatırılacak." ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin, ödenecek ikramiye miktarının ise 12,3 milyar lira olduğunu belirtti.


Geçtiğimiz hafta yapılan yasal düzenleme ile emekli bayram ikramiyesi 1.100 TL'ye yükseltilmişti.*************************************************


Milyonlarca aileye destek! İşte başvuru şartlarıTam Kapanma Sosyal Yardım Desteği almak için gerekenler

Son dakika haberine göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi 2 milyonu aşkın haneye, 1100 lira tutarında Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemesi gerçekleştirileceğini bildirdi.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı yazılı açıklamada, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak amacıyla "Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı" adı altında yeni bir yardım programını başlattıklarını belirtti.

Söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik, başvuruya gerek olmaksızın yapılacağını aktaran Yanık, şunları kaydett


Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira tutarında 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştireceğiz."

SYDV'LERE 183 MİLYON LİRA İLAVE KAYNAK AKTARILACAK


Öte yandan Bakanlık tarafından destek ödemelerinin, daha önce e-Devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağı ifade edildi.


Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri, Ramazan Bayramı'na kadar konutlarına teslim edilecek.

Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan diğer hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktarımında bulunacak.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EN SİNSİ BELİRTİSİ >>> Güvenlik Kameralarına Yakalanan 10 Garip Şey Ünlü sanatçı Neşe Karaböcek’in ve Gazeteci Tevfik Yener’in evlat acısı Amcası Tarafından Öldürülen İkranur Davasında Korkunç Detaylar Ortaya Çıktı