Reklamlar

Haydar Dümen’e Sorulan En Tuhaf Sorular

Mahallede bir abladan, birlikte olmadan önce malum organıma limon suyu ile yıkanmasının çok faydalı olduğunu duydum. Daha gergin ve pürüzsüz oluyormuş, doğru mu?

Sevgili yavrum yakar be. Vallahi cayır cayır yakar da evin içinde Anadolu’nun deyimiyle ‘…..sı yanık kediler gibi koşarsın.’ Bu çığlığına annen koşar gelir. O da başka bir şey var sanır. Büyük bir telaşla “Yandık! Nedir bu başımıza gelenler? Ocağımız söndü” diye bağırırsa işte felaket o zaman başlar. Çünkü annen, senin genç kızlığına zarar verdiğini sanır.

Ailem düğün gecesi çarşaf görmek istiyor. Ama biz beraber olduk. O gece gelen kanın açık pembe olduğunu duydum. Acaba o kanın rengini nasıl tuttururuz?

Sevgili okurum, işte sana kendi buluşum olan özel formül. İyi oku, doğru uygula. Malzemeler: 1.2 gram zerdeçal, 1 gram çakşır otu, 1 damla nane ruhu, 1 fiske zencefil, mercimek kadar safran, biraz rezene, 1.5 adet tane karanfil, 9 gram ısırgan otu, 2 gram meyan kökü. Bunları yarım fincan kızılcık şerbetiyle karıştır, üzerine yarım çay kaşığı bal dök. 2 damla kırmızı mürekkep ekle. İster iç, ister sür. Laboratuvarda bakılsa da kandan ayırt edilmez. Sevgili kızım, bu tür formüller üreten hocalarımızı görünce geri kalmayayım dedim. Sonra, bu formülü ciddiye alıp da uygulamaya kalkma. Kafayı bir damla kana takmayın, huzurunuzu bozmayın.

O işlerin yapıldığı evlere gitsem sorun olur mu? Oradaki kızlar hamile kalırsa ne yapacağım?

Yeğenim, işte bu olmadı. Kötü evlerdeki kadınların gözleri yolda kaldı. Hepsi de senin için hayallere daldı. Şanslarının sende açılmasına dua ediyorlar. Eğer gitmezsen grev yapacaklarmış. Kapılarına da ‘6 ay kapalı’ pankartı asacaklarmış.

Git oğlum git de kurtar ülkeyi. Oradaki kızlar da kimler ki? Haa! Boş bulundun, kadınları kız niyetine gördün. Olabilir, gençlik hali. Bir de baktın ki 9 ay 10 gün sonra aynı günde aynı saatte 7 çocuk. 4’ü kız, 3’ü erkek. İşte nüfus patladı. Türkiye ekonomik açıdan rahatladı!!!

25 yaşındayım. 1.80 boyundayım, 85 kiloyum. Nişanlım 24 yaşında ve çok istekli. Her gece iki kere birliktelik istiyor. Ama benim uçak artık piste inmiyor. Halim kalmadı. Acaba ne yapabilirim?

Yorgun pilotum, senin uçağın Çin yapımı mı ki bu yaşta kanatları düşüverdi. Şimdi turizm mevsimi. Uçak da ekstra seferleri kaldıramadı. Onu hangara çek, metal yorgunluğu geçsin. Yengemiz sözden anlamıyor, pilotumuz uykusuz kalıyor, benden de bir çare arıyor. Sen uçağı düşürmemeye çalış. Haftada 3’e alış.

Kız arkadaşım doğum kontrol hapı kullanmak istemiyor. Ben de koruyucudan sıkıldım. Acaba doğam kontrol hapını ben içsem işe yarar mı?

İsyankarlar. Ne demek hamilelik riski? Şu anda ülkenin bir numaralı reisi “Çocuk yapın” diyor. Üçüyle bile yetinmiyor. Siz niye varsınız? Çocuk yapıp üreyeceksiniz, ülkeyi koruyacak ve seveceksiniz. Sen hapı yutmak istiyorsun. Bir bakıma zaten yutmuşsun. Sevgilin doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorsa, vardır bir düşüncesi. Bu düşüncenin bilmecesi seni kendine bağlamak, “Bak gebe bıraktın” diye oturup dizinde ağlamak, olayı nikah dairesinde noktalamak. Sana gelince; tercih senin. Ya koruyucu ya çocuk?

Eşimle 15 yıldır evliyiz, 7 çocuğumuz var. Karım tatmin olmadığını ve çocuk istediğini söylüyor. İnşaat işçisiyim aldığım maaşla evi zor geçindiriyorum, çocuk istemiyorum. Eşim beni gece uyurken bıçaklamakla tehdit ediyor. Sabaha kadar gözüme uyku girmiyor. Ne yapayım?

Sevgili okurum, iki kere geçmiş olsun. Birincisi 7 çocuğu bakım, büyütme zorluğu ikincisi de ele avuca sığmaz kadının ihtirasları ve bıçakla tehdit gibi zoraki işlemlere mahkum olman. Allah kimsenin başına vermesin. Umarım çocukların çabucak büyürler. Ne yapalım hanımı biraz uslandırmak gerekiyor. İlk çocuğunu hemen evlendir. 5 torun yapsınlar. Hanımını da başlarına bakıcı gibi oturt. Kurtuluşuna birkaç yıl kalmış. O kadar da sabrediver canım!!!
Reklamlar