Reklamlar

Soner Yalçın'dan 'aşı' hakkında kafaları karıştıracak iddia!

İmmün sistem virüsü keşfiyle Nobel ödülü alan Prof. Dr. Luc Montaigner ve kanserle mücadelede ulusal madalyalı Prof. Dr. Henri Joyeux, aşı konusunda, “Aklıselime çağrı” başlıklı bildiri yayınladı. İlk cümleleri şu oldu: “Aşıya karşı değiliz. Ama iki yaşından küçük çocukların çok sayıda ve sistematik olarak aşılanmasına karşıyız!”

Bildiriyi 8 bin doktor imzaladı…

AŞI OLMAYAN BEBEKLER…
National Library of Medicine yayınladığı rapora göre, aşı olan bebekler, aşı olmayan bebeklere oranla daha fazla hasta olup ölümlere maruz kalıyordu. Araştırmayı yapan hekimlerden Neil Z. Miller şöyle diyordu: Aşı olmadan önce iki kez düşünün!

Televizyonlar hangi profesörlere kapalı?
– Aşı kampanyalarında neler yapıldığını çarpıcı örneklerle açıklıyorsunuz. Çocuklara aşı kampanyaları 1980'lerden sonra küresel boyuta ulaşmış.

– Ben diyorum ki, gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiş; önce buraya odaklanalım. Bu müfredatı sorgulayalım. Kafayı değiştirmemiz gerekiyor; kaba pozitivizm bir çıkmaz.

İşin ekonomisini de bilmeliyiz: 1990 yılında aşı pazarı 2.9 milyar dolar idi, bugün 40 milyar dolar! Sadece çocuklar değil… Her yıl gündeme tüm insanlığı öldüreceğini söyledikleri bir virüsle korkutuyorlar. “Haydi aşıya!” En büyük silahları medya maalesef…

– Dünyayı kana bulayan Donald Rumsfeld gibi ABD'nin en derin adamları aşı işinde olduğunu ayrıntılı yazıyorsunuz…

AŞI KARŞITI MI?
– Bana diyorlar ki, “aşı karşıtı!” Ben de diyorum ki; “Aşı yararlı mı, zararlı mı” tartışması doğru değildir. Aşı meselesi bu parantez içine sıkıştırılamaz. Konu, çok katmanlıdır… Genetiği değiştirilmiş mikroplar ile aşı hazırlandığını kaç kişi biliyor? Sadece ben mi?

Prof. Dr. Alişan Yıldıran'dan, Prof. Gazanfer Aksakoğlu'na aşı gerçeklerini bilenlere medya neden kapılarını açmaz? Aşıların yan etkisi neden hiç tartışılmaz. Ezberinin sürmesini istiyorsan Kara Kutu kitabının tek sayfasını açma arkadaş.
Reklamlar