Anasayfa
27 Eylül 2021 ( 237 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'yi Çok Yakından İlgilendiriyor Bir İyi Birde Kötü Haber...! Detaylar

DSÖ’den Delta ve Mu varyantı açıklaması
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), son dönemde sıklıkla gündeme gelen ve Türkiye’de de tespit edilen Delta ve Mu varyantı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Son dönemde Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede tespit edilen ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yakından izlediği Mu varyantı ile ilgili yeni bir açıklama geldi.MU DAHA AZ, DELTA DAHA ÇOK BULAŞICI DSÖ’nün üst düzey isimlerinden Dr. Maria Van Kerkhove, Delta varyantının Mu varyantından çok daha bulaşıcı olduğunu söyledi. Kerkhove, “Hem Delta hem de Mu varyantlarının görüldüğü ülkelerde Delta varyantı çok daha baskın halde. Kolombiya’da Mu varyantı ön planda fakat her iki varyantın da bulunduğu ülkelerde Delta varyantı Mu varyantını geri planda bırakıyor” dedi.Van Kerkhove, “Şu an Mu varyantı 50 ülkede tespit edildi ve Güney Amerika’daki vakaların da yaklaşık yüzde 30’una denk geliyor. Şu an Delta varyantı en çok yayılan varyant halinde. 185’ten fazla ülkede görüldü. Delta varyantı daha fit. Çok daha fazla bulaşıyor ve diğer virüslerin yerini alıyor” dedi.

*****************

Bilim İnsanlarından Kovid-19 Açıklaması Kayıp Parçayı Bulduk...!                
Ayrıntılar:

İngiliz bilim insanlarından Kovid-19 açıklaması: Kayıp parçayı bulduk
Hürriyet’in iddiasına göre; yeni tip koronavirüsü mercek altına alan İngiliz bilim insanları, “kayıp parçayı bulduk” açıklamasında bulundu. Kovid-19 pandemisi ile birlikte bilim dünyası neredeyse tüm mesaisini virüsü yenmeye ayırdı. Bu kapsamda virüse karşı elimizdeki en güçlü silah olan pek çok aşı geliştirildi.

Dünya genelinde 5 milyar dozun üzerinde aşılama yapıldı ve bu sayede pek çok hayat kurtarıldı. Bilim dünyası Kovid-19 ile mücadele kapsamında hala pek çok araştırmaya imza atıyor. “KAYIP PARÇAYI BULDUK” O araştırmalardan biri ise tabiri caizse dünyaya umut oldu. Hürriyet’in iddiasına göre; Kovid-19’u mercek altına alan İngiliz bilim insanları “kayıp parçayı bulduk” açıklamasında bulundu.KOVİD-19’A YAKALANMAYI AZALTAN BURUN SPREYİ İngiltere’de Kovid-19’a yakalanma şansını önemli ölçüde azaltan yeni anti-viral burun spreyi icat edildi. Söz konusu burun spreyinin Kovid-19’a karşı 8 saatlik bir koruma sağladığını belirten bilim insanları, pHOXWELL’in eski normallere geri dönmemizi hızlandırabileceğinin altını çizdi. Buluşun arkasındaki firma olan Raphael Labs’ın başkanı Profesör Rakesh Uppal, bunun “önemli bir atılım” olduğunu söyledi ve şunları ekledi: “Şimdi bu salgınla savaşmak için daha önce eksik olan etkili bir aracımız var.”

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDA DENENDİ Söz konusu sprey, erken yaz dalgasının zirvesinde Hindistan’da 600’den fazla aşılanmamış sağlık çalışanı üzerinde denendi. pHOXWELL alanların 45 günlük bir süre içinde Kovid-19 ile enfekte olma olasılıkları, sprey verilmeyen meslektaşlarına göre üçte iki oranında daha az gerçekleşti.AŞI VE MASKEYE EK KORUMA SAĞLIYOR Spreyin aşılara ve maskelere ek koruma sağladığının altını çizen Profesör Rakesh Uppal, “Aşılama kesinlikle gerekli olmakla birlikte, yüzde 100 etkili değildir ve Kovid-19’a neden olan virüs tarafından enfekte olmak ve bu virüsü iletmek hala mümkündür” sözleri ile aşı olanların da virüse yakalanıp onu bulaştırabileceğine dikkat çekti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

son hali görenlerin içini yaktı... Devamı için tıklayın İrem Sak'tan bomba açıklamalar. "Sevişirim, Öpüşürüm, Soyunurum" ERDOĞAN MARMARAY ÇALIŞMALARINDA 40 TIR ALTIN BULDU! ÜNLÜ ŞARKICI EŞİM BENİMLE EVLİYKEN... AYRINTILAR