Anasayfa
06 Şubat 2022 ( 5580 izlenme )
Reklamlar

Herkesin Evinde Var

Herkesin Evinde Var

>>>>>


Herkesin evindeki bu ürün koronanın baş düşmanı çıktı, Sadece 30 saniyede yok ediyor

Bilim insanları tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, ağız gargaralarının virüsü laboratuvar ortamında 30 saniyede etkisiz hale getirdiği ortaya çıktı. Tükürükteki virüsü öldürmeye yardımcı olabileceği ortaya çıkan gargaranın Kovid19 tedavisinde etkili bir yöntem olduğu belirtildi.

BBC’nin haberine göre, ağız gargaralarının Covid19 üzerindeki etkisi, Cardiff Üniversitesinde görevli bilim insanları tarafından incelendi.  Çalışma, laboratuvar ortamında, kişinin nazal ve oral kanallarındaki durumun taklit edildiği bir test tüpü içinde yürütüldü. Uzmanlar, yüzde 0,07 oranında setilpiridinyum klorür içeren ağız gargarasının, Covid19’u 30 saniyede etkisiz hale getirebildiğini gözlemledi.

 

Bulgular, gargaranın, tükürükteki virüsü öldürmeye yardımcı olabileceğini ortaya koyarken, Covid19 için etkili bir tedavi yöntemi olduğuna dair kanıt elde edilmedi. D6miş eti hastalıkları uzmanı Dr Nick Claydon, setilpiridinyum klorür içeren ağız gargaralarının, salgın döneminde el yıkama, fiziksel mesafe ve maske takma gibi insanların önemli bir rutini haline gelebileceği öngörüsünde bulundu.

 

Penn State Tıp Fakültesinde görevli uzmanların yaptığı çalışmanın ekimde açıklanan bulguları da bazı gargaraların ve bebek şampuanlarının Covid19’u etkisiz hale getirebileceğini göstermişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayaklarda oluşan yanma durumları neden kaynaklanır? Detaylar>> Erbakan Yeşilçam’ın Gardrop Fuat’ının az bilinen yönü .Ünlü Sanatçı 31 Yaşında Hayatını Kaybetti >