Anasayfa
21 Temmuz 2021 ( 2479 izlenme )
Reklamlar

Teklif

Almanlar Ş'okta Türkiye'den Almanya'ya tarihte görülmemiş teklif geldi..


>>>>

Almanya geçtiğimiz gün yaşadığı sel f’elaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 133 e yükseldi binlerce insan ise hala kayıp durumda Avrupa’nın en g’üçlü ülkesi Almanya’da hiçbir altyapının olmadığı ortaya çıktı ve Türkiye’den Almanları k’ızdıracak bir t’eklif geldi Almanya’da yaşanan sel f’elaketi nedeniyle ö’lü sayısındaki artış devam ediyor Ülkenin batısındaki Rheinland Pfalz ve Kuzey Ren Vestfalya eyaletlerinde sel ve su baskınları meydana geldi.

Ö’LÜ SAYISI 133’E YÜKSELDİ

Yetkililer, ö’lü sayısının 133’e yükseldiğini duyurdu. Büyük y’ıkıma yol açan f’elaketin boyutu, objektiflere yansıdı Öte yandan Rheinlan Pfalz eyaletinin Ahrweiler bölge yönetimi, 1000’in üzerinde kişinin k’ayıp olduğunu bildirdi Bölgede telefonların çalışmadığı ve çok sayıda kişiye ulaşılamadığı aktarıldı İki eyaletin birçok bölgesinde sel ve su baskınlarından dolayı evlerin ç’öktüğü, cadde ve sokakların sular altında kaldığı, birçok evin de risk altında bulunduğu belirtildi.

Ö’LÜ SAYISI ARTACAK
Sadece Bad Neuenahr Ahrweiler kasabasında perşembe günü binden fazla kurtarma o’perasyonu yapıldı ve bazılarının devam ettiği kaydedildi Lewentz, yaşamını yitirenlerin sayısının önümüzdeki günlerde artmaya devam edeceğini söyledi.

TÜRKİYE YARDIM İÇİN HAZIR
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, sel f’elaketinin yaşandığı Almanya ile ilgili Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı Sözcü Kalın, “Almanya’nın Rheinland Pfalz ve Kuzey Ren Vestfalya eyaletlerindeki sel ve su baskınlarında hayatını kaybedenlere başsağlığı, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Bu f’elaket karşısında Almanya’nın a’cısını paylaşıyoruz. Türkiye yardım için her daim hazırdır.” diye yazdı Türkiye tarafından yapılan bu açıklama Alman basınında geniş yankı uyandırdı bir kesim bu açıklamaya k’ızarken bir kesim ise memnuniyet ile karşıladı


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alemdar Koronadan kaybettiği ablası için şoke eden iddia! Eve baskın İbrahim Çelikkol’dan ACI Haber