Anasayfa
22 Nisan 2021 ( 337 izlenme )
Reklamlar

AKCİĞER KANSERİNE DÜŞMAN ORGANİK KÜR TARİFİ

Akciğer kanserine düşman antioksidan kür tarifi
Kanser riskini düşürmek ve akciğeri temizlemek için antioksidan kaynağı olan Akciğer Kanseri Düşmanı Aktioksidan Kür’ü tüketebilirsiniz.
Malzemeler:
Fındık büyüklüğünde taze zencefil
4-5 dal tere
1 diş sarımsak
1 çay bardağı kaynatılmış keçiboynuzu suyu

Akciğer Kanserine Savaş Açan Kür Nasıl Yapılır?
Hazırlanışı:
Bütün malzemeler 1 çay bardağı kaynatılmış keçiboynuzu suyuna karıştıralım.

Daha sonra tüm malzemeleri blenderdan geçirildikten sonra içilebilir.

Kür haftada 1 defa tüketilebilir.

*****************************


Dondurucunuzun buzunu hızlı ve kolay bir şekilde çözmek için 5 püf noktası


Dondurucu kapısı artık kapanmıyor mu ve buz yüzünden alan küçülüyor mu? O zaman dondurucunun buzunu çözme zamanı geldi: Ne kadar çok buz varsa, soğutma için o kadar fazla enerjiye ihtiyaç duyulacaktır. Ek olarak, birçok gıda için gereken minimum sıcaklık bazen artık muhafaza edilemez ve bozulabilir.

Bunu önlemek için, dondurucudaki buzu yılda bir veya iki kez temizlemelisiniz. Çoğu modern cihaz defrost teknolojisine veya sözde donma önleyici teknolojiye sahip olsa bile , zaman zaman tamamen çözülmeli ve temizlenmelidir. Aşağıdaki püf noktaları, bunu hızlı ve kolay bir şekilde nasıl yapacağınızı gösterir.
1. Hazırlıklar

Yapılacak ilk şey, dondurucuyu tamamen boşaltmaktır. Çıkarılan yiyeceğin bozulmaması için, toplam buz çözme işleminin daha yavaş olması için buzdolabında bırakın. Ayrıca bir termal çanta da kullanabilirsiniz.
2. Dondurucunun fişini çekin

Başlamadan önce cihaz kapatılmalıdır. Bazı cihazlarda, dondurucuyu kapatmak ve buzdolabını çalışır durumda tutmak mümkündür. Bu mümkün değilse, her şeyin fişini çekin. Yiyecekleri serin bir yerde saklayın.
3. Buzu eritin

Hızlı ve kolay bir yol, buzu eritmek için bir kase ve sıcak su kullanmaktır. Önce dondurucunun altını havluyla örtün, ardından üstüne bir kap sıcak su koyun. Kapağı kapatın ve su buharının buzu eritmesini bekleyin. Sıcak suyu soğuduğunda arada bir değiştirin. Havlular da değiştirilmeli veya en azından sıkılmalıdır. Aceleniz varsa, normal bir saç kurutma makinesi ile buz çözme sürecini hızlandırabilirsiniz.
4. Özellikle çıkarılması zor olan buz kalıntısı

Özellikle kalın bir buz tabakası oluşmuşsa, dikkatli ve sabırlı olun. Hasar ve çizikleri önlemek için keskin nesneler kullanmaktan kaçının. Blokları çıkarmak için bir kova ve daha büyük tahta veya plastik kaşık kullanmak en iyisidir. 
5. Bölmeyi temizleyin

Dondurucuyu tamamen çözdükten sonra son adıma hazırsınız. Bölgeyi dezenfekte etmek için bir bez veya sünger ve biraz deterjanlı ılık su (sirke veya limon da işe yarar) kullanın.

Son olarak, dondurucuyu tekrar açmadan önce bir havluyla silin. Cihaza bağlı olarak -18 derecelik çalışma sıcaklığına ulaşılması 30 ila 60 dakika sürebilir. Yiyecekleri ancak ideal sıcaklığa ulaşıldıktan sonra yerleştirin

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HEMEN HESABINIZA GELSİN >>> Dünyadaki En Tuhaf Düğün Ritüelleri ESRA EROL'UN PROGRAMINDA KOCASIYLA YÜZLEŞTİ >> Yamyam Fare