Home
25 Ocak 2022 ( 1667 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'yi bekleyen korkunç günler

Türkiye'yi bekleyen korkunç günler
İran'ın Türkiye'ye doğalgazı 10 gün süreyle durdurduğunu açıklamasının ardından Türkiye'yi saran soğuk hava dalgası, kesintinin evlere varıp varmayacağı sorusunu da akıllara getirdi.


İran gazı kesmese de doğalgaz sıkıntısı yaşayacaktık" açıklamasında bulunan Gazday Genel Müdürü Mehmet Doğan, "Birincisi evlere gelmeden evvel zaten sanayide büyük bir kriz yaşanmakta. Sanayicinin gazı kesildi arkasından da elektrik kesintileri yaşandı. Bu yüzden sanayicilerin işleri çok zor ciddi bir zarar söz konusu. Böyle durumlar için acil eylem planı olmalı ve biz bu krize acil eylem planımız olmadan geldik. Bana kızan arkadaşlar var 'acil eylem planımız var' diye. Bu mu acil eylem planı? Sanayicilerin gazını kesin fikrini sokaktaki adam da söyler" açıklamasında bulundu.


5 GÜNLÜK DOĞALGAZ KALDI'

Halk TV'nin haberine göre, Tuz Gölü'nde 5 günlük gaz stoğu kaldığını ifade eden Gazday Genel Müdürü Mehmet Doğan, "Şeffaflık Platformu diye bir platform var. Halka açık bilgiler orada yayınlanıyor. Dün baktığımda Tuz Gölü değerleri kapatılmıştı. Yani Tuz Gölü'nde ne kadar gaz olduğuna dair bilgi paylaşıma kapatılmıştı. Bu gün itibariyle 5 günlük rezervimiz kalmış durumda. Bitmesi sorun değil ama çözüm bulunmalı. Çünkü İran'dan zaten gaz gelmiyor eğer Tuz Gölü'nde de gazımız biterse Denizli'ye kadar gaz götürme şansımız kalmayacak" ifadelerini kullandı. Kayseri, Konya üzerinden Denizli'ye kadarki alanda evler çok kritik. O bölgede büyük sıkıntılar yaşanabilir" şeklinde konuştu.AKP'yi karıştıracak ihanet iddiası

Can Ataklı, Korkusuz'da kaleme aldığı yazısında Erdoğan'a uygulanan sansürü ele alarak dikkat çeken bir analiz yaptı.Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın Sezen Aksu açıklamalarının sansüre uğradığını yazarak, "Erdoğan, sansüre uğradığını ve faizin düşmediğini biliyor mu?" ifadelerini kullandı.

İşte, Can Ataklı'nın dikkat çeken o yazısı:

Erdoğan, sansüre uğradığını ve faizin düşmediğini biliyor mu?

Erdoğan, sansüre uğradığını ve faizin düşmediğini biliyor mu?
Çok garip günler yaşıyoruz.

AKP genel başkanı Erdoğan, yeni yapılan camilerin en büyüğü olan Çamlıca Camisi’nde eline mikrofon alıp bir konuşma yapıyor.
Sanatçı Sezen Aksu’yu işaret ederek, “Hakaretlerin biri bin para. Bütün bunların karşısında dimdik ayakta duracak olan sizlersiniz. Hazreti Adem Efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva Validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara had bildirmek görevimizdir” dedi.

Bugüne kadar duyulmamış sertlikte bir konuşmaydı bu.

Ülkeyi yöneten birinin ne kadar rahatsızlık duyarsa duysun söylenilen bir söz üzerine bir sanatçıyı böyle hedef yapması elbette yakışık almaz.

Erdoğan’ın bu kadar sert sözler söylemek yerine Sezen Aksu’yu uyarması ve “özür dileyin” demesi toplumsal barış için de çok yararlı olacaktı.

Ancak bu cami konuşmasını yandaş medyayı izleyenler hiç öğrenmedi ve öğrenmeyecek de.

Çünkü Erdoğan bu konuşmayı yapar yapmaz sarayın danışmanı Fahrettin Altun medyayı arayarak, “Bu konuşma yayınlanmayacak” talimatı verdi.

Nitekim bu talimata neredeyse bütün medya uydu.

Peki ne oldu da böyle bir yasak geldi?

Erdoğan o konuşmadan pişmanlık mı duydu?

Söylediklerinin yanlış olduğunu mu düşündüYoksa Erdoğan’ın uğradığı sansürden haberi bile yok mu?

Saraydakiler “Amanın, bu kadar da olmaz. En iyisi bunu hiçbir yerde yayınlatmamak gerek” diye mi düşündü?

Biraz geçmişe baktığımızda Erdoğan’ın birkaç kere “kandırıldım” demesi dışında söylediği sözlerden pişmanlık duyduğunu belirten tek olayı bile yok.

Sezen Aksu konusuna özellikle dini açıdan yaklaştığı için bundan da bir pişmanlık duyması bana pek mümkün gelmiyor.

Tabii bir de faizin düşürülmemiş olması konusu aklıma geliyor.

Erdoğan uzun zamandır ekonomist olduğunu, hatta bunu kitabını yazdığını belirterek, “Faiz neden, enflasyon sonuçtur” diyor ve ısrarla ekliyor: “Bu can bu bedende oldukça; faizler artmayacak, düşecek.”

Geçen hafta Merkez Bankası toplantısı vardı ve sonuçta faizin sabit kalmasına karar verildi.

Yani Erdoğan’ın en hassas olduğu konuda bir karar almadı tam tersine Erdoğan’ı öfkelendirecek bir tutum takındı.

Ancak o günden bu yana Erdoğan’dan tek kelime bile duymadık bu konuda.

Cami sansürü olayından sonra kendi kendime “Acaba” diyorum “Erdoğan bu son gelişmeleri hiç bilmiyor mu, cami konuşmasının yayınlanmasının yasaklandığından haberi yok mu, faizlerin sabit tutulduğu kendisine söylenmedi mi?”

Burası “yeni” Türkiye.

Olmaz mı?

Olur olur bal gibi olur.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Menzil Kadınları Boy Abdestlerini Soğuk Suyla Alırlarmış Çünkü.. Ahmet Hakan seçimi kimin kazanacağını açıkladı! Saray'da herkes birbirine bu yazıyı gösteriyor... Dilenci çocuk para istemek için yaklaştığı aracın sürücüsünü görünce gözyaşlarına boğuldu!... KİMSESİZ... Alime teyze , çoluğu çocuğu evlenip Manisa'dan ayrılınca üç katlı bir binadaki dairesinde , tek başına yaşamaya başlamıştı.