Anasayfa
14 Nisan 2021 ( 4088 izlenme )
Reklamlar

Vay be ilk kez duyuyorum bir daha otel seçerken di’kkat edeceğim bunlara. AYRINTILAR ==>>

Otel çalışanlarının size söylemediği o gerçekler
Bir otele gidildiğinde aynı zamanda göz hapsine de alınmaya başlamışsınız demektir. 8 otel çalışanının müşterilere asla söylemediği itirafları..Vay be ilk kez duyuyorum bir daha otel seçerken dikkat edeceğim bunlara.AYRINTILAR HABERİN DEVAMINDADIR..Oteller ‘kapısı herkese açık’ misafirhanelerdir. İş ve mecburi seyahatler hariç, hiçbir yere ya da hiçbir şeye ait olamamanın memnuniyetini verir. Şiirlere de konu olmuştur, filmlere de… Bir otele gidildiğinde aynı zamanda göz hapsine de alınmaya başlamışsınız demektir. 8 otel çalışanının müşterilere asla söylemediği itirafları derlediÖLÜMLER
En sık bahsedilen itiraflar arasında otel odalarında ölen insanlar var. Üniversite yıllarında yaz tatilinde bir otelde çalıştığını anlatan bir kişi, bir temizlikçinin cesedi odada nasıl bulduğunu şöyle anlatıyor: “Polis odaya bilirkişilerle birlikte geldi ve kimsenin ufak bir fikri olmadan cesedi alıp götürdü. Bu olay yerel haberlerde bile çıkmadı. Ayrıca otel bu olayı adları kötüye çımasın diye sakladı ve dışarıya hiçbir şekilde bilgi sızdırmadı.”
ÜNLÜLER
Şans eseri epey ünlü bir isimle aynı otelde kalmış olanlar vardır. Bir çalışan “Onların orada olduğunu fark etmiyorum bile” diyor. Yine Stacey Jean isimli bir çalışan da: “Popüler bir beyzbol takımıyla aynı oteldeyim, tamam onlara tapıyorum ama kendimi bir bilge gibi hissetmiyorum” diye ekliyor.
İLİŞKİLER VE KAÇAMAKLAR
Çalışanlar aslında kimin otele hangi amaçla geldiğini çok iyi biliyor. Özellikle de “gönül macerasına” atılan çapkınları… “Evet biz sizin kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı biliyoruz, ama umurumuzda değilsiniz” Gloria Londono adlı eski bir otel çalışanı da şöyle ekliyor. “Eğer eşinizle beraber seyahat ediyorsanız, attığınız adımdan, aranızdaki patronun kim olduğuna kadar her şeyi biliriz”
POLİS: İyisiyle kötüsüyle bütün otellerin polisle güçlü bir dirsek teması vardır. Bu durum müşterilerin lehinedir. Bir personel bunu “Bir çok insanın bir araya toplandığı yerde, sorunlarda ortaya çıkar” diye açıklıyor. Eeee.. Nerde çokluk demişler… Görevliler ayrıca, adli olaylarda polis memurlarının, otel çalışanlarının ‘iyi birer yargıç’ olduklarını düşündüklerini ve onların fikirlerine her zaman saygı duyduklarını ve ihtiyaç duyduklarını belirtiyor.
TEMİZLİK
Bir görevli bütün uyarılara, ve yasakların tekrar tekrar hatırlatılmasına rağmen müşterilerin yatak örtülerinin üstüne yattığını söylüyor. Hem de yatak örtülerinin asla yıkanmadığını da belirterek. Aynı görevli, otele gelen müşterilerin bardakları mutlaka kontrol edip kullanmalarını ve şişe içeceklerin ağızlarının sıkı olup olmadığını kontrol etmeleri konusunda uyarıyor. Yatak altı veya ulaşması güç ve zor temizlenen yerlerle temas edilmemesinin de altını çiziyor.
İPTALLER
Eğer son dakikada odanızı iptal etmek istiyor, ama depozitonuzu kaybetmek istemiyorsanız, resepsiyonu arayın ve rezervasyonunuzu birkaç gün sonraya erteleyin. Birkaç saat bekleyin ve rezervasyonunuzu iptal edin. druumer89 adlı Reddit kullanıcısı “ Bu sayede iptal ücreti alınmaz” diyor.
REZERVASYON
Oda tutma ücreti günün belirli saatlerine göre değişiklik gösterir ve bazı saatler ucuzdur. Ayrıca yüz yüze tutulan odalar da daha ucuza gelir. Otel görevlileri ayrıca yüz yüze ayırtılan rezervasyonlarda müşterilerin özel isteklerin daha çok dikkate alındığını söylüyor.
ÜCRETSİZ ŞEYLER
Bir otel çalışanı eğer kapıda duruyorsa mutlaka güleryüzlü ve nazik olmalı. Bir personel şöyle diyor: “Müşterilere her zaman ücretsiz su, tampon, vale uygulaması, servis aracı, rezervasyon, kuru temizleme, ya da bir oadayı en üst seviyeye taşıyacak her şeyi sunuyorum. Onlar ise, bunun benim normal işim olduğunu düşünüyorlar.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sahin ağa Kıyamet Varyantı Uyarısı... Pandeminin Sonu Gelecek mi Beklemediği cevap geldi... 62 yaşı olsa da, 40 yaşındaki şeklinde görünür – Sırrı Aspirin Limon