Vücudunuzun Yaydığı Bu 10 Tehlike İşaretini Görmezden Gelmeyin

828 izlenme 04 Haziran 2021
Reklamlar
Vücudunuzun Yaydığı Bu 10 Tehlike İşaretini Görmezden Gelmeyin

videolu nhaber

Özet: 
Ayaklarda renk değişikliği ve sıkıntı şeker hastalığı gibi metabolik bir problemin habercisi olabilir. Bir endokrin uzmanı kan şekeri ve hormon düzeylerinizi kontrol edecektir. 
Eğer kucaklaştığınızda daralıyorsanız bu, multipl skleroz (yani MS) hastalığının bir belirtisi olabilir. Kollarınızda ve ayaklarınıza, adeta görünmez bir eldiven ya da ayakkabı giymişsiniz gibi sıkıntı hissi de bunun işareti olabilir. 
Cımbız kullanmadan kaşlarınızın kendiliğinden seyrekleştiğini fark ederseniz bir doktora görünmelisiniz. Bu durum, halsizlik, kabızlık, depresyon ve kilo almaya yol açan hipotiroidizm belirtisi olabilir. 
Eğer ayak parmaklarınızda şişkinlik ve irileşme olursa veya parmaklarınız sosise benziyorsa hemen bir dermatolog ya da romatologa danışın. Bu durum, ciltte hasar ve ağrıya yol açan psoriatik artritin belirtisi olabilir. 
Kilo kaybının da eşlik ettiği ani iştahsızlık yaşıyorsanız, bu metabolik bir hastalık belirtisi olabilir. Bu durum kalıtsal olabilir ya da uzun süre yetersiz beslenmeden kaynaklanabilir. 
Kaşıntı, çoğunlukla sinekböcek sokmalarından, yeni losyon ya da kalitesiz kumaşlara karşı alerjik bir reaksiyon olarak ortaya çıkar. Tüm bu olasılıklar durumunuzu açıklamıyorsa doktorunuza muayene olun.  
Siz de toplu taşıma araçlarında sürekli pencere açtırmaya çalışanlardan biriyseniz, demek ki kapalı alanda nefes alıp vermekte zorlanıyorsunuz. Ya da iş yerinde pencereler kapalıyken klostrofobi hissediyorsanız doktora gidip kalp yetmezliği olasılığını elemek için kalbinizi muayene ettirmelisiniz.
Pencerelerin açık olmasına tahammül edemiyor, yaz mevsiminde bile üşüyorsanız tiroidinizi kontrol ettirin. İyot eksikliğiniz olabilir, bu da hipotiroidizme yol açabilir.
Aniden başlayan, yasaları ihlal ederek, parasını ödeyip alabileceğiniz küçük şeyleri çalma isteği bunamanın ilk belirtisi olabilir. 
Tırnaklarınızda kalınlaşma ya da genişleme gibi şekil değişiklikleri, sizde akciğer veya kalp hastalığı olduğunun işaretçisi olabilir. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakkal ile Fakir Kadın Hikayesi Daha da gitmem! Ünlü televizyon sunucusu Tijen Karaş kimdir? Tiren Karaş nerede? Tiren Karaş şu an ne yapıyor? Tüm soruların cevabı galerimizde. >>>>> K-anseri önlüyor, reflü ve miğde sorununu tamamen bitiriyor